Која беше циганката Сарита? Карактеристики, како да се молам и повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Кој бил циганката Сарита

Циганката Сарита била циганка под контрола на источната лоза. Силна, заводлива и суетна, таа ги хипнотизираше сите преку својата сладост и шармот на нејзината убавина. Бидејќи била многу барана да решава прашања поврзани со љубовта и врските, таа станала позната како Циганката на љубовта.

Посветителката на Санта Сара Кали, покровителката на циганите, очајните и жените кои сакаат да забременат , Сарита отвора патишта и решава финансиски и сентиментални несреќи, преку нивната магија.

Во оваа статија ќе научите малку за приказните, болките и магијата на овој, кој се смета за најубав од цигани. Следете го!

Карактеристики и траекторија на циганката Сарита

Верата и решителноста се извонредни карактеристики на траекторијата на верата, тагата и љубовта на циганката Сарита. Дознајте како овие атрибути и помогнале да ги надмине загубите и да ги отвори патиштата каде што тргнала понатаму!

Карактеристики на циганката Сарита

Циганката Сарита се карактеризира со убавината на нејзините карактеристики, елеганцијата на нејзините гестови и за твојата добрина. Бринета, со долга, беспрекорно негувана коса, црвената, сината и портокаловата се нејзините омилени бои, а посветеноста и е силата.

Во својата работа чита дланки и вкрстува палуби. Покрај тоа, учи како да правите талисмани, да ги привлекувате и да ги чувате блиски оние што ги сакате илинова чинија, половина метар жолта лента, 1 роза исто така жолта, 1 хартија и 1 молив.

Вооружени со вера, напишете ја вашата желба на хартијата и врзете ја за свеќите користејќи ја жолтата лента. Потоа монетите ставете ги на чинија, измијте ги со мед и до неа ставете ја розата во чаша со вода. Конечно, само запали ги свеќите и моли се Оче наш и здраво Марија, и побарај ја молбата, како да разговараш со циганката Сарита.

На крајот од ритуалот, соберете сè, чувајте две парички во вашиот паричник и ставете го остатокот и жолтата лента под дрво. После тоа, заблагодарете му се на духот на Сарита од дното на вашето срце за благодатта што ја барате.

Други моќни цигански ентитети

Има многу моќни цигански ентитети со фасцинантни приказни. Подолу, научете малку за историјата на тројца од нив: циганот Пабло, циганката Карменцита и циганката Суламита. Андалузија, во Шпанија, кои живееле под строгите цигански традиции пренесувани од генерација на генерација. Пабло имал три деца, а најстариот ја прекршил оваа традиција со тоа што одбил да се ожени со циганката која му била ветена при раѓањето. Ова беше бунт што го чинеше Пабло неговиот живот.

Со негирање на традицијата, најстариот син излегуваше со многу девојки во селото. Со тоа се отуѓи од циганите што им беа ветени. Еден од овие луѓе бесен го предизвикал на дуел.за чест. Свесен за неискуството на неговиот син во овој тип на битки, Пабло се борел на негово место и бил убиен наместо неговиот син. искапен од Средоземното Море и поседува магии за љубов, раѓање и изобилство. Како и Сарита, Карменсита беше многу убава и суетна циганка, која сакаше да ја красат прстени, нараквици и златни синџири.

Иако беше убава жена, Карменсита никогаш не се омажи. Големата љубов на неговиот живот умрела многу млад, пред да станат доволно возрасни за да се венчаат. Но, Карменцита го задржала споменот на таа љубов. Бидејќи неговиот цигански дух никогаш не престана да ја придружува, таа остана среќна така, сама, чувствувајќи се комплетирана од светлината на духот на нејзината сакана. , на истокот од Франција, циганката Суламита е заштитниот дух на бремените жени, особено внимавајќи на жените кои минуваат низ комплицирани породувања.

Суламита живеела многу години во Шпанија и долго време во Италија. , покрај тоа што патувал во различни делови на светот. Од таа причина, тој со себе понесе малку од културата на секое од местата што ги посети.

Со ведар и кокетен дух, полн со живот, ги хипнотизира мажите. Но, и покрај тоа што е дух на светлина, полн со добрина и дарежливост, Суламита исто така имасилен гениј, способен да избие во хомерски напади на бес.

Каков е односот на циганката Сарита со отворањето на патеките?

Односот на Циганката Сарита со отворањето на патиштата потекнува од нејзиното потекло. Доаѓајќи од моќно и просперитетно семејство на цигани, Сарита ја користела оваа моќ за да им помогне на оние кои имаат потреба да постигнат богатство и среќа.

Во Умбанда, една од секирите што таа ги носи е токму секирата на изобилството. Како резултат на тоа, во многу случаи, таа е повикана in terreiros да ги одврзе јазлите и да ги отвори патиштата кои човечкиот дух ги затвора.

Заради оваа причина, покрај тоа што е позната како Циганката на љубовта, кога се застапува љубовни проблеми, таа е позната како Патеките на циганската Сарита дос, бидејќи помага да се пробијат пречките што ги блокираат патеките што водат до мир и спокојство. Затоа, ако ти треба поттик, оди кај неа, со вера и надеж!

да привлече позитивни вибрации кај оние на кои им е потребна помош. Пред сè, духовната мисија на Сарита е да ја ублажи болката и да ги одврзе јазлите во траекторијата и срцата на оние кои бараат љубов, мир и просперитетен живот.

Заводливо и суетно

Суетно, циганче Сарита секогаш била парфимирана околу логорите на нејзиното племе. Сакаше да се украсува и убаво да се облекува. Таа никогаш не остана без ѓердани и прстени од рубин, ниту нијанси на длабоко сино, што ги подобри експресивните, шармантни и кафени очи.

За сето ова, Сарита беше исклучително заводлива. И денес, кога е на Земјата, таа заведува не само поради нејзината убавина и суета. Всушност, нејзиното заведување е и во начинот на кој танцува, па дури и во тонот на нејзиниот глас, секогаш кротка и спокојна.

Кога танцува на Сонцето и Месечината, поздравувајќи ги оние што ја повикуваат, таа е во состојба да фасцинира, со слатки, весели и сензуални движења.

Изгледот на Џипси Сарита

Изгледа дека нема повеќе од 45 години, Џипси Сарита е темнокоса и има долга брановидна коса до неа тенок појас. По пристигнувањето на Земјата, таа обично се разубавува со црвен кармин, бидејќи ја сака таа боја.

И покрај прекрасните и затегнати нозе кои ја поддржуваат нејзината надменост, таа не ја остава настрана скромноста. Сака да носи долги, лелеави здолништа, со кои ја прикрива својата природна сензуалност. Залудна каква што е, секогаш ја красат шарени орнаменти, ланчиња и големи иубава, покрај опојниот парфем што го остава зад себе.

Првата љубов

Животот има свои мистерии и судбината сакала онаа позната како Циганката на љубовта Сарита да страда токму поради чувството дека толку многу дал. Сè уште млада, циганката Сарита лудо се заљубила во она со што не можела да живее.

Еден нециган го освоил срцето на жената и станал првата и голема љубов на младата и убава циганка.

Така, знаејќи каква тврдоглава ќерка родиле, родителите на Сарита и наметнале свршувачка поради почитување на традицијата. Но, не во човекот во кој таа се заљуби. Циганката Сарита била принудена да се омажи за циганката со која била свршена од раѓање. Таа се омажи и беше многу несреќна.

Губење на сјајот

Длабоко тажна поради бракот што го наметнаа нејзините родители со човек што не го сакаше, циганката Сарита го загуби својот сјај. Повеќе од тоа, ја изгубила радоста и волјата за живот. Леснотијата што толку ја карактеризираше исчезна.

Како што минуваше времето и се приближуваше договорениот брак, Сарита се изолираше со својата тага. Но, ниту тоа не можело да ги натера нејзините родители да се откажат од бракот договорен по традиција, во име на среќата на нивната ќерка. Според нив, незадоволството на жената би било привремено. Сепак, никогаш не помина.

Несреќен брак и тага

За време на церемонијата на принудниот брак на Сарита, тагата втисната на нејзиното некогаш насмеано лице беше предвесник на деновите на страдање што требаше да дојдат за циганката.

Секогаш убава и суетна, дури и спротивно на шансите По волја, Сарита му дозволи на нејзиниот иден сопруг лудо да се заљуби во неа. Но, со оваа страст, тој се чувствуваше и непријатно знаејќи дека жената е заљубена во друг маж.

Тој потоа стана груб и насилен. Видел неверство во љубовта што не ја доживеала неговата сопруга. Но, силна и воинствена Сарита ги издржа понижувањата, без никому да каже колку страда. Меѓутоа, радоста која сега беше изобилна се виде само кога таа заигра.

Тврдоглавост и вера

По бракот на Сарита, циганката забременила. Но, што би било благослов се претвори во уште еден тест за тврдоглавоста и вербата со кои таа толку зрачеше. Секогаш сомнителен, нејзиниот сопруг не веруваше дека тој е таткото на детето.

Таква беше слепата сигурност за предавството што, по породувањето, мажот и го грабна детето од прегратките на Сарита. Синот и е даден на свекрвата на циганката, да порасне далеку од очите на парот. Сарита во солзи го молеше да не го прави тоа, но тоа беше залудно.

Сепак, со непоколеблива вера, Сарита им извика на ангелите да го чуваат нејзиниот син. Во една од овие молитви, ангел дојде да го смири нејзиното срце. Набргу потоа, нејзиниот сопруг починал. Значи, Сарита,на крајот, тој можеше да биде среќен со својот син.

Циганска Сарита инкорпорирана, во тереирос и други

Има многу цигани од источната лоза кои се обожуваат во умбанда тереирос. Меѓу овие ентитети, циганката Сарита е една од најбараните и најсаканите во тереиросот. Продолжете со читање и дознајте зошто!

Џипси Сарита во тереирос и бараки

Циганската Сарита е ентитет на кој му се поклонуваат и се восхитуваат во тереиросите и шупите на Умбанда, затоа што ги носи секирите на љубовта, заедницата и многу. Кога е инкорпориран, духот на Сарита ги решава љубовните несогласувања, ги отвора патиштата и предизвикува зајакнување на афективните врски.

Покрај тоа, кога се повикува, Циганот на љубовта е моќен во промовирањето средби на сродни души и во спасувањето уништени бракови. Во тереирос, таа танцува со нејзините кастанети, зрачи со благодат и сочувство. Таму, жената работи играјќи карти за оние кои бараат помош од неа, носејќи љубов и надеж во тажните срца.

Кога циганката Сарита го отелотворува

Кога се вградува, Цигана Сарита се украсува со огромни прстени од злато. Според неа, тие ја симболизираат рамнотежата на умовите на луѓето со кои работи. Нормално, тие се луѓе кои скокаат од врска во врска, без да најдат вистинска љубов.

Тоа е причината зошто, во повеќето случаи, оние кои ја вклучуваат Сарита го прават тоа поради тешкотииљубовен. Тие се души со многу висока чувствителност. Како доказ за благодарност за добиениот подарок или благодатта, најмалку двапати годишно, оние луѓе кои ја инкорпорираат или ја имаат во својата аура циганката Сарита мора да и принесат понуди.

Елементи под контрола на циганката Сарита

Земјата е елемент контролиран од циганката Сарита. Елемент на телурична енергија, енергија која доаѓа од центарот на планетата и влијае на сите живи суштества.

Затоа оние што се заштитени со духот на Сарита имаат тенденција да негуваат убавина и да се грижат за телото и за сексуалниот живот, кој го симболизира постоењето, без да се изгуби од вид почитта кон традиционалните вредности и семејниот живот.

Тоа се случува затоа што Сарита контактира и со природата преку тишината на фонтаните, реките и езерата, кои претставуваат чувства. На овој начин нивните штитеници не се фокусирани само на материјални прашања. Тие учат да се грижат за своите емоции, карактеристична особина на водениот елемент.

Што да му подарите на циганот

Многу луѓе се прашуваат што да му подарат на циганот, како начин на благодарност за добиените благодати.

Знајте дека е едноставно да им се заблагодарите. Треба да им го дадете она што најмногу им се допаѓа и секој од нив има свои омилени подароци. Циганката Сарита, на пример, сака црвени јаболка. Циганката Суламита, од друга страна, сака лисја и цвеќиња од папаја.

Но,општо, циганите сакаат ткаенини, цвеќиња, овошје и пијалоци. Некои сакаат хартиена хартија или лисја. Меѓу цвеќињата, вообичаено е да се ценат рози без трње. Што се однесува до овошјето, тие ги претпочитаат најслатките, како јаболка, круши и грозје, а вината им се омилен пијалок.

Како да ја задоволите циганката Сарита

Потребно е да се обрне внимание на фазите на месечината за да и се допадне на циганката Сарита, бидејќи принесите и се посветени врз основа на лунарните циклуси. Покрај тоа, за секое дело, особено, постои еден вид понуда.

Општо земено, Сарита сака да ѝ се подаруваат црвени или розови свеќи и да прима црвени, зелени или жолти плодови.

Освен свеќи и овошје, Сарита сака и вино и јадења типични за циганската кујна, како што е Сарма, деликатес сличен на бразилската чорба. Покрај тоа, таа сака роза и цветен темјан.

Дух без големи барања

И покрај тоа што е толку суетен, духот на циганката Сарита внесува понизност во нејзината суштина и не поставува големи барања на нејзиниот дофат Земјата. Сарита сака забави, радост и многу танцување. Но, најмногу очекува молитва или искрен разговор од кој и да се јави. Тоа е сè.

Управувана од елементот земја, но без да ги изгуби од вид карактеристиките што го обележуваат водениот елемент, Сарита со себе ја носи чувствителноста на едноставна, праведна и чиста душа. Дури ни ситестрадањето низ кое помина ја изгасна таа чиста и послушна светлина. Не е ни чудо што тоа се карактеристики забележани кај нејзините штитеници.

Заштитниците на циганската Сарита

Оние кои се заштитени од духот на циганската Сарита се фер луѓе, кои сакаат да имаат директен контакт со природата. Тоа се луѓе кои чувствуваат потреба да одат боси. Симболично, тие веруваат дека на тој начин успеваат да ја надополнат енергијата способна да одржува рамнотежа во нивните земни прошетки.

Штитениците се, пред сè, воздржани луѓе со нивните освојувања. Се плашат да ги загубат и да не можат повторно да ги освојат. Покрај тоа, во повеќето случаи, тие се послушни и чувствителни души во потрага по мир и просперитетен и плоден живот.

Молитвата за љубов на циганската Сарита

За оние кои се обидуваат да освојат или задржат љубов, циганската молитва за љубов на Сарита е најдобриот избор. Затоа, имајте вера, молете се и нека среќата ја осветли оваа љубов. Погледнете ја следнава молитва:

„Спасете ја циганката Сарита да Естрада

Спасете ги сите сили на природата: Зачувајте го огнот! Зачувај ја водата! Зачувај го воздухот! Спаси ја Земјата!

Волшебна Циганка која секогаш работи за доброто и среќата на љубовта, те молам (кажи го целото име) со моето срце полно со љубов да ми помогнеш на ова патување (нарачајте ја вашата нарачка).

Џипси Сарита ги послуша моите молби и погрижете се (кажете го името на саканата личност) да стигне дозапали од оваа свеќа и изгори со страст за мене; Нека водата ги прочисти неговите чувства, правејќи ја нашата љубов вечна и сигурна.

Нека воздухот му ја носи аромата на овој темјан и тој може да се опи од љубов кон мене;

Нека мојата слика Не оставај го неговиот ум и мисли;

Земјата нека ѝ донесе цврстина и цврстина на мојата љубов и нека ја донесе со цврсти нозе да се сретне со мене.

Циганката Сарита да Естрада ми ги осветли патиштата ( кажете го вашето име) целото име) и патиштата на (кажете го името на саканата личност) на работа, во здравје и особено во љубовта.

Нека нашата љубов расте, цвета и зајакнува;

Нека (кажи го

(кажи го името на твојата сакана три пати) никогаш не ме остави сега, зашто јас секогаш ќе бидам во твоето срце, во твојот ум.

Мојот мирис ќе го проникне твоето тело денес и секогаш; блиску до мене ќе биде среќен; во мое отсуство ќе ти недостигам.

Поздравете ја Cigana Sarita da Estrada, со вашата сила и магија на љубовта! Знам дека мојата љубов доаѓа да ме запознае.

Им благодарам на сите Џипси Спиритс кои и помогнаа на Џипси Сарита во овој момент!"

Магијата на Џипси Сарита да отвори патишта и да има просперитет

Магијата на циганската Сарита која отвора патишта и носи благосостојба можат да ја направат сите оние кои имаат вера.Се што ви треба е мирно место и едноставни материјали: 1 чаша мед, 7 монети, 1 тенка свеќа во злато и уште еден жолт, покрај од 1

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.