Сочувство сега да ми порача: со лук, огледало и други!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Содржина

Како функционира симпатијата за тој да испрати порака сега?

Се сеќавате ли на песната на Лобао, која рече: „Каде си? Јави ми се. Јави ми се, јави ми се, јави ми се!“ Да, секој поминува или ќе помине низ тоа. Crush те остави во вакуум и сега гледаш во телефонот на секои 30 секунди и ништо? Ако ова ви се случи, во оваа статија ќе ве научиме како да правите моќни магии за тој да испрати порака сега.

Магијата тој да испрати порака сега, иако едноставна, бара посветеност и посветеност. Многу повеќе од тоа, потребна е многу вера. Друга важна работа: сочувството функционира само ако сте апсолутно сигурни што барате. Сакате да дознаете повеќе? Продолжете да ја читате статијата.

Разбирање повеќе за сочувството за тој да ви испрати порака сега

Повеќе отколку да го натерате да ви пишува сега, сочувството исто така служи како духовно „смирување“ и ќе ве натера да престанете да страдате. Токму поради ова, запрашајте се дали ова е вистинското време за сочувство. Како и да е, секогаш вреди да се испрати барање до Универзумот. Видете ги, подолу, најмоќните симпатии за да го натерате да испрати порака сега.

Потекло и историја

Од грчко потекло, зборот „симпатија“ доаѓа од „симпатија“, формиран од морфемите syn (заедно) и патос (чувство), што значи заедница на чувства меѓу луѓето.На територијата на Бразил, симпатијата е дел одсостојките се: чист мед (по можност мед од портокал), стара маица на саканата личност, три кесички шеќер, жолта роза и парфем.

Како да го направите тоа

Изберете соодветно место во вашиот дом и запалете темјан, по можност рози. За да ја направите медената магија за тој да испрати порака сега, започнете со мешање на шеќерот со медот во неискористен сад (може да биде чаша или тегла).

Истегнете ја кошулата на маса и истурете ја мед со него.шеќер за да биде добро медено. Свиткајте ја кошулата на 4 и ставете ја на местото одбрано за симпатијата, каде што треба да остане следните 4 дена. Концентрирајте се и повторете ги зборовите подолу. Фрли го тоа што остана, врати се во местото на сочувство и остави нешто твое со сентиментална вредност.

Моја љубов Божја, врати се во моите прегратки, познај ги моите раце, јас сум силен и сакам да бидам твоја !

Сочувство со чаша вода за да испрати порака сега

Бидејќи е течен и течен елемент, водата е моќна состојка кога љубовната врска треба да надмине некои бариери, како срамежливост, на пример. Подолу ви прикажуваме како да ја направите оваа фантастична магија.

Индикации и состојки

Магијата со чаша вода за тој да испрати порака сега е особено индицирана за оние случаи во кои врската е компромитиран од несогласувања и конфликти. Може да се користи и за заборавање на љубовтастари и започнете нова врска.

За да му се упати симпатијата со чаша вода за да испрати порака сега, потребни се следните состојки: чаша од 300 ml, неискористена бела хартија, неискористено црно пенкало, црвена роза, црвена свеќа, неискористена бела чинија или чинија, лажица мелено кафе и 300 ml минерална вода без гас или соларизирана.

Како да го направите тоа

Во петок, по можност на нова или во растечка месечина, помеѓу 18:01 и 23:59 часот, на местото избрано за магија, напишете го името на лицето 8 пати на хартијата. Ако не ја користите целата хартија, исечете ги празните делови.

Наполнете ја чашата со вода и додадете го кафето. Ставете ја хартијата превиткана 8 пати во чашата и оставете ја покриена четири дена на место каде никој не ја допира. По овој период земете ја чашата со сите состојки и испратете ја во градина, далеку од вашиот дом. Кога ги додавате состојките во чашата, повторете го следново:

Свети Антониј, Свети Антониј! Испрати ми Антонио! (4 пати)

Свети Антониј, Свети Антониј! Врати ми ја љубовта на (тан-таков) за мене! (4 пати)

(Молете се Оче наш и Здраво Марија)

Сочувство со огледало за да му испратиме порака сега

Огледалото е едно од главните алатки на Мама Оксум, сопственик на злато и љубов. Тоа е исто така суштински инструмент во многу магии и магии. Тоа е затоа што огледалото е аенергичен проводник способен да ја одразува не само сликата на личноста, туку и неговата аура и неговото внатрешно „јас“. Сакате да дознаете повеќе? Продолжете да читате и откријте ја магијата на огледалото за тој да испрати порака сега.

Индикации и состојки

Огледаловата магија за тој да испрати порака сега е главно индицирана за оние случаи во кои Веќе владее атмосфера, но нема мало притискање. Тоа е деликатна магија со која треба да се постапува врз основа на верата и сигурноста во она што го барате.

Ова значи дека, откако ќе го завршите сочувството, тешко е вашата симпатија да се ослободи од вашите стапало. Затоа, размислете внимателно пред да го направите тоа. Вреди да се запамети дека оваа симпатија не е за поврзување, туку за приближување. За сочувство ви треба огледало со нога, бела свеќа, нова неискористена чаша, соларизирана или минерална вода без гас, бела крпа или бела крпа со нов, неискористен раб и нова бела чинија.

Како да го направите тоа

Започнете го сочувството со огледало за да може да испрати порака сега со избирање мирно место во куќата каде што никој не го допира. Обложете клупа, маса или маса за облекување со белата ткаенина и наредете ги сите елементи на неа.

Наредете го огледалото свртено кон вас. Ставете ја водата во чашата и запалете ја белата свеќа на чинијата или белата чинија. Исчистете го умот и погледнете го својот одраз во огледалото, молејќи се на Оче наш и барајќи милост. Го направи тоа,повторете ја следнава молитва:

(Таков), да немате мир ни радост, ноќ или ден, додека не се вратите под моите нозе.“

Сочувство со фотографија за тој да испрати порака сега

Слично на магијата направена со огледало, оваа магија е едноставно божествена за повторно обединување на парови по несогласување. Ритуалот, покрај тоа што е моќен, е едноставен за изведување. Подолу ќе ви покажеме кои се состојките и како да го подобрите вашето барање до Универзумот.

Индикации и состојки

Сочувството со фотографија за тој да испрати порака сега е наведено во случаи на помирување на парови. Бидејќи се работи за магија што функционира со туѓа фотографија, мора да бидете многу одговорни и сигурни кога го изведувате ритуалот.

Потребните состојки се: огледало со нога, бела свеќа, нова чаша неискористена, соларизирана или минерална вода без плин, бела крпа или бела крпа, со нов и неискористен раб, нова бела чинија и фотографијата на миленикот.

Како се прави

Да се ​​направи Сочувството со фотографијата сега да му испрати порака, прво мора да ја раширите белата ткаенина на дрвена површина, на место каде што ритуалот не може да го видат или допрат другите луѓе. Ставете ја водата во чашата и свеќата на чинијата.

Запалете ја свеќата и молете се, барајќи од Ангелот чувар на вашата сакана да го осветли неговиот или нејзиниот пат кон вас. држетеогледалото во левата рака и фотографијата во десната рака, така што фотографијата се рефлектира во огледалото. Сега повторете вака, три пати:

Додека ова огледало ја рефлектира вашата слика, моите зборови ќе се одразат во вашето срце. Во овој момент ќе мислиш на мене и ќе почувствуваш огромна желба да ме побараш и да ми кажеш колку ме сакаш“.

Сочувство со стапалото за да испрати порака сега

Едноставно, практично и ефикасно, сочувството со стапалото за тој да испрати порака сега е исто така многу економично. Погледнете подолу што ќе ви треба и како да продолжите да го спроведете ритуалот правилно.

Индикации и состојки

Шармот со ѓонот на стапалото за тој да испрати порака сега треба да се искористи во ситуации на крајна неопходност и служи за скротување на љубовта, оставајќи ја спуштена пред нејзините нозе. Бидејќи е многу силен и моќен, оваа магија треба да се користи само како последно средство.

Единствената состојка потребна за извршување на оваа магија е пенкало што сè уште не е употребено, во црвена или црна боја. Но, пред да го извршите ритуалот, од суштинско значење е да го подготвите вашето тело да го канализира барањето. Потоа, по вашата хигиенска бања, направете бања за чистење и привлечност.

Како да го направите тоа

Во сабота, по можност на растечката месечина, помеѓу 18:01 и 23:59 часот , направете ја вашата хигиена бања, а набргу потоа и бањата за чистење и атракција.Не се суши. Облечете бела или светла облека.

Цврсто ментализирајте ја вашата желба. Земете го пенкалото и седум пати напишете го името на саканата на стапалото на левата нога, за да го наполните целиот стапало. Додека пишувате, проектирајте ја во вашиот ум сликата на обединетата двојка. Кога ќе завршите, кажете „Оче наш и здраво Марија“.

Сочувство за тој итно да ми се јави на Whatsapp

Што мислите за учење на мега супер моќна симпатија кон саканата испрати порака WhatsApp брзо? Ако ова е она што го баравте, сте го нашле. Подолу објаснуваме тим-тим по тим-тим за тоа како да го извршите овој шарм.

Индикации и состојки

Како што веќе вели насловот, ова е специфичен шарм за тој да ве повика WhatsApp итно. Иако едноставно, симпатијата обично носи многу брзо враќање. Обично во рок од 48 часа.

За да му изразиме сочувство итно да се јави на WhatsApp, ќе ви треба само нова, неискористена чаша од 300 ml и 300 ml изворска вода (не од чешма или флаширана).

Како да го направите тоа

Во петок навечер, најдоцна до 23:59 часот, откако ќе се бањате со билки, ставете бела облека и бели чаршафи на креветот. Ставете ја водата во чашата и молете се за вашиот ангел чувар и неговите да ви го покажат патот до повторното обединување.

Напијте се половина чаша вода и легнете ментално ментално ментализирајќи ги двајцата заедно. Ментализацијадлабоко сликата како тој го зема мобилниот телефон, го отвора WhatsApp и ви се јавува. Заспијте со оваа слика на ум. Повторете го ритуалот следниот ден.

Молитва тој да испрати итна порака во рок од 10 минути

Сите знаат дека времето на Универзумот не е исто со нашето. Покрај тоа, сè во Универзумот има своја рамнотежа и можеби моментот кога избравте да ја изговорите молитвата за да испратите итна порака во рок од 10 минути, не е она што астралот ви го пропишал. Затоа, верувајте!

Индикации и состојки

За оние кои сакаат брзо враќање на љубовната ситуација, ова е препорачаната молитва. Ритуалот, иако едноставен, е толку силен што може да го натера саканиот да испрати порака во рок од 10 минути.

Молитвата тој да испрати итна порака во рок од 10 минути ќе ги избрка сите мисли дека саканата личност има за друга личност и поправете ја вашата слика во неговиот ум позитивно.

Како да го направите тоа

Молитвата тој да испрати итна порака во рок од 10 минути е прилично едноставна за извршување. Изберете ден во неделата кога сте сами дома, по можност ноќе. Молете се Оче наш и поздрави Марија. Исчистете го вашиот ум и фокусирајте се на вашата нарачка. Повторете ја молитвата подолу, гласно.

Со мојата вера, сакам да видам тоа да се случи. Господи, ангел на светлината, посакувам токму сега (кажи го името на личноста) да продолжиш да размислуваш за мене. дека сега телото(кажи го повторно неговото или нејзиното име) и твојот ум се врти само кон мене (кажи го твоето име). Мај (кажете го неговото или нејзиното име уште еднаш) имајте ги на ум сите добри работи низ кои поминавме заедно и искористете го тоа како сидро.

Нека сфати колку правам за него/неа и види колку значи тажно што сме далеку. Нека ова отсуство ја разбуди во него страста, нежноста и љубовта што ги остави настрана. И тоа му дава место на стравот да не се изгубам себеси. На тој начин ќе почувствува потреба да биде со мене, како и итно да разговара со мене.

И со тоа јавете ми се што е можно поскоро, барајќи ја мојата благосостојба и сакајќи да ми направи добро. Притоа, тој ќе побара и да остане со мене, одејќи на мојот состанок. Нека вашето задоволство е само со мене и нека биде поттикнато од огромна желба. Нека (кажете го неговото или нејзиното име последен пат) да ми испрати итна порака. Така е, така ќе биде, така е веќе. Амин.“

Што да направите ако сочувството не функционира?

Нема контраиндикации за тоа колку пати можете да повторите магија. Сепак, неопходно е да се процени дали инсистирањето на одреден факт не е само повредена гордост.

Друга точка што треба да се истакне е дека, доколку избраната симпатија не функционира, можеби е дека Универзумот ве праќа порака која вели дека оваа врска нема да биде добра за вас. Затоа, кога симпатиите не функционираат, може да биде подобра идниначекај.

популарна историја и е присутна во сите состојби.

Симпатијата може да се сфати како мал ритуал кој се користи за да се постигне нешто многу посакувано. Вреди да се запамети дека симпатијата не е поврзана со ниту една религија конкретно. Обично се поврзува со луѓето од селско потекло, а исто така и со традицијата на исцелители.

Придобивките што ги дава сочувството

Симпатиите можат да донесат многу придобивки за оние кои ги практикуваат. Освен што вежба самоспознавање, привлекува и среќа и добри вибрации. Сочувствите служат и за вежбање на вашата вера.

Од енергетска гледна точка, симпатиите ја чистат и регенерираат душата, носат заштита и го олеснуваат исполнувањето на желбите. Во случај на сочувство за тој да ви испрати порака сега, целта на оваа статија, ритуалот може да ја засили љубовта и да ја ублажи вознемиреноста.

Совети за тој секогаш да биде пред вашите нозе

Пред да започнете чекор по чекор за да го направите овој ритуал, ќе ви покажеме неколку совети за тој секогаш да биде пред вашите нозе. Првиот чекор е да знаете сè за ова здроби. Ова е важно од две причини: да знаете дали жртвата вреди и да ги откриете тајните на оваа личност.

Откако го направивте тоа, сега сте подготвени да ја нацртате вашата стратегија и да одговорите на прашањето: што можете да направите за да го наречете неговото внимание? Затоа, време е планот да се спроведе во пракса и да се ротира. Но, не заборавајте дека овој процес ќе биде многу повеќеефективни по извршувањето на магијата.

Главни состојки кои се користат во ритуалот

Мед, рози и свеќи. Ова се главните состојки за да предизвикате симпатии кон него да ви испрати порака сега. Сепак, постојат неколку варијации на оваа симпатија, во зависност од целта на вашата желба. Значи, за да функционира, треба да бидете искрени со себе.

Покрај овие состојки, можете да додадете лук, огледало, фотографии, па дури и ѓонот на стапалото. Главната работа, сепак, е вербата и упорноста. На крајот на краиштата, ништо не паѓа од небото со бакнеж, нели?

Совети за подобрување на ефектите од сочувството

Универзумот ни обезбедува некои основни елементи за да ги подобриме ефектите од сочувството кон него прати порака сега. Во зависност од вашата цел, секој од овие елементи може да се додаде во ритуалот. Или, како што е случајот, сите.

Фазите на месечината, денот во неделата, времето од денот, претходната подготовка и личното празнење и околината каде што ќе се изврши ритуалот се најважните елементи во тоа време за да се сочувствува. Боите на состојките како свеќи и рози, исто така, можат да ја зголемат моќта на магијата.

Внимание со постапката за сочувство

Прво, проверете дали ова е вистинскиот момент и ако ќе ја направи магијата од вистинските причини. Запомнете дека постои нешто што се нарекува Закон за враќање и Универзумот е праведен.

РечеЗначи, интересно е да се истуширате по хигиенската бања и да носите лесна облека. Енергетското чистење на околината помага и во канализирање на барањето. Друг важен совет: одвојте ден, време и место каде што нема да ве прекинат за време на ритуалот.

Сочувство на Свети Кипријан за него да испрати порака сега

Сметано една од најмоќните симпатии за него да испрати порака сега, молитвата до Свети Кипријан треба да се направи само ако си сигурен во тоа што го бараш. Исто така, за време на ритуалот, важно е да го задржите умот чист и да се фокусирате само на она што го посакувате. Во продолжение погледнете ги состојките и начинот на правење.

Индикации и состојки

Индицирани особено за оние случаи во кои постои тотална студенило од страна на вашата сакана, симпатиите на Сао Ципријано ќе сигурно ќе ви помогне да ја пребродите оваа тешка фаза. Како што веќе знаете, свети Кипријан беше моќна вештерка пред да се замонаши.

За да ја направите магијата да испрати порака сега посветена на Свети Кипријан, ќе ви треба бела свеќа, бела крпа, девствено проѕирно стакло, нова бела чинија и мирна или соларизирана минерална вода.

Како да го направите тоа

Маргијата тој да испрати порака сега, посветена на Сао Ципријано, пожелно е да се направи на растечката или младата месечина, после 20 часот. Најдобар ден во неделата е сабота.Започнете го вашиот ритуал со избирање на местото каде што ќе се одржи симпатијата. Запалете темјан и енергично исчистете ја просторијата.

Поставете ја крпата на масата, ставете ја чашата со вода и свеќата на чинијата. Запалете ја свеќата и побарајте заштита. Застанете пред масата каде што се свеќата и чашата со вода. Исчистете го умот, фокусирајте се на вашата желба и повторете ја молитвата подолу. Ритуалот мора да се врши три последователни саботи.

Јас (наведете го целото име) прибегнувам кон секаква можна помош од Свети Кипријан токму во овој момент. Ја палам оваа бела/црвена свеќа за овој светец за да си го осветли патот и да има уште повеќе сила да ми помогне во ова мое барање. Јас (кажи го твоето име) со сета моја сила го молам овој божествен светец да ми помогне да направам (неговото име) да ми испрати порака токму во овој момент. Сакам тој (неговото име) да ме контактира токму сега, без размислување, без двоумење и без да можам да го издржам тоа. Св. Тоа создава огромна празнина во неговото срце и огромна тежина во главата со која едноставно не може да се справи. Драг светец, очај (неговото име), остави го полн со копнеж, да сака да разговара со мене и да ме сака. Посредувај за мене драг светец, дај ми ја твојата величествена помош ими дава овој момент на голема среќа. Амин!. Лукот содржи елементи кои внесуваат јасност и го деблокираат патот на судбината. Значи, ако вашиот проблем е да ја придобиете вашата сакана, видете како да ја направите оваа магија.

Индикации и состојки

Лукот е индициран за да донесе просперитет, вистинска љубов и да ги отфрли негативните енергии. Освен тоа, лукот се смета и за еден од најголемите „детергенти“ на астралот. Значи, ако треба да ја пронајдете вашата сродна душа, ова е вистинското сочувство.

Вреди да се запамети, сепак, дека лукот помага и за зголемување на самодовербата, бидејќи го стимулира телото да произведува окситоцин, еден од супстанциите што создаваат добро расположение и среќа. Така, оваа магија може да ви помогне да ја пронајдете вашата самољубие. За да го извршите ритуалот, ќе ви треба големо чешне лук и неискористена бела хартија.

Како да го направите тоа

Маргијата со чешне лук за тој да испрати порака сега треба да биде само направено на полна месечина бидејќи оваа симпатија има за цел брзо да ја привлече саканата личност. Откако лицето ќе ве побара, лукот и хартијата мора да бидат фрлени во градина во близина на вашата куќа.

Прво, земете ја хартијата и напишете го името на саканата личност. внимавајте да неоставете празни места. Завиткајте го лукот во ова парче хартија со натписот од внатрешната страна. Побарајте многу тешко парче мебел во вашата куќа и ставете го завитканиот лук под едната нога. Кога ќе го слушнете пукнатината на лукот како се дроби, повторете три пати:

Да се ​​згмечи вашата мисла како ова чешне лук и да ве наведе веднаш да ме побарате

Сочувство со бела свеќа за него да испрати порака сега

Магијата со бела свеќа за тој да испрати порака сега е една од најмоќните магии за соединување. Овој шарм е многу едноставен за правење и нема да потрошите многу. Проверете ги состојките во рецептот подолу.

Индикации и состојки

Симпатијата со белата свеќа за тој да испрати порака сега е особено индицирана за оние случаи во кои има или имало контакт со вашата симпатија. Затоа, доколку уживате во платонска љубов, обидете се да му пријдете на избраниот во живо или преку социјалните мрежи пред да го извршите ритуалот.

За оваа симпатија ќе ви треба бела чинија, бела 7-дневна свеќа и молив исто така неискористен. Исто така, важно е да изберете соодветно место за изведување на ритуалот.

Како да го направите тоа

Пред да започнете со магијата, направете капење со плакнење и исчистете ја околината на избраната локација. Така, земете ја белата свеќа и напишете го името на саканата личност седум пати вертикално, од фитилот надолу. Името морада биде напишано со молив и мора да биде означено на свеќата.

Потоа, напишете го вашиот телефонски број над неговото име. Земете ја свеќата со двете раце и повторете ги следните зборови:

Господ Зе Пилинтра, кој ја носи моќта да ја донесе саканата личност, одете кај оваа личност. Каде и да сте, донесете ја кај мене денес, отстранувајќи ги сите блокади од патот. Дека додека не се врати кај мене, не јадете, не пиете и не спијте додека не ме најдете. Понизно барам со твојата сила да ѝ го ублажиш срцето, ако е затворено. Прегрни го и донеси го кај мене господине"

Сочувство со црвена свеќа да испрати порака сега

Сочувство со црвена свеќа да испрати порака сега е барање за помош на универзумот да разбуди страст кај саканата.Покрај тоа што делува како стимуланс за врската е и моќна магија за саканата личност да има очи само за вас.

Индикации и состојки

Шармот со црвената свеќа за тој да испрати порака сега е индициран во случаите на разделба помеѓу парот што треба повторно да се соедини.Тоа е доста ефикасно и во случаи на завршување на врската, обезбедувајќи можност за продолжување. Вреди да се запамети дека овој шарм не е корисен ниту за врзување, ниту за уништување на други врски.

За да ја спроведете оваа магија, ќе ви треба црвена 7-дневна свеќа, неискористена бела хартија,неискористен молив и црвена роза без трње и неискористена бела чинија. Исто така, важно е да се избере местото каде што ќе се одржи симпатијата. Побарајте место до прозорецот.

Како да го направите тоа

За да го започнете ритуалот, одете на избраното место и ставете ги сите состојки на маса. Земете хартија и молив и напишете писмо до Универзумот, наведувајќи ги сите причини зошто вашата сакана треба да се заљуби во вас.

Свиткајте ја хартијата седум пати и ставете ја под чинијата. Сместете ја црвената 7-дневна свеќа и розовата. Концентрирајте се на вашата желба и молете се на Оче наш и Здраво Марија. Кога свеќата завршува, изгорете ја хартијата под чинијата и фокусирајте се на вашата желба. Запомнете дека молитвата мора да се кажува секој ден додека не истече свеќата.

Сочувство со медот да му испратите порака сега

Медот е многу користена состојка во магиите поради неговото врзување моќ. Тоа е затоа што медот отсекогаш се користел за подготовка на моќни пијалоци, како што е медовината, која се смета за пијалок на боговите. Затоа, употребете мудро сочувство од мед за да му испратите порака сега.

Индикации и состојки

Ги знаете оние моменти во врската кога не сте сигурни што се случува и имало одредено време помеѓу двете? Така е. Оваа прекрасна магија е главно индицирана за обединување на парови.

За извршување на оваа магија

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.