Како да го освоите Близнакот? Во љубов, во кревет, комбинации и многу повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Како да освоите жена Близнаци?

Ако сакате да знаете како да ја освоите жената Близнаци, обложувајте се да останете интересни. Тие се жени кои имаат краток опсег на внимание, набрзо им се одвлекува вниманието од нешто друго интересно, па донесете вести или привлечете го нејзиното внимание на некој начин, како што се различни настани или други активности кои малку бегаат од секојдневниот живот.

Забавата е исто така особина која Близнаците ја ценат, а која кога ќе се додаде на авантуристички, доверлив и слободоумен карактер е полна чинија за жените Близнаци. Личноста ќе ја сметаат за неодолива и нема да сакаат да ја пуштат, ќе покажат дека се заинтересирани со тоа што ќе сакаат да поминуваат време заедно. Ако ви беше интересно и сакате да дознаете повеќе за жените Близнаци, прочитајте повеќе во оваа статија!

Карактеристики на жените Близнаци

Жените од знакот Близнаци се сопственици на шармантна личност и од тоа знаат. Тие се сопственици на љубопитна душа, која сака изненадување. Покрај тоа што е и многу авантуристички и многу сензуален. Прочитајте ја оваа статија и дознајте како можете да ја освоите жената Близнаци.

Датум

Генерално, мажите Близнаци се родени помеѓу 21 мај и 20 јуни. Сонцето во своето минување низ Близнаците акцентира одредени карактеристики на домородците и допира до потребата за комуникација на родените во овој период.

Владејачка планета

Знакот наКолку и да се задоволни со течна комуникација, она што навистина го сакаат и бараат во нивните срца е длабока блискост, сакаат да бидат видени и добредојдени од партнерот.

Близнаци со Вага

Близнаците и Вагата се два знака на елементот Воздух. Значи, тие се две многу ментални и многу испитувачки луѓе. Додека партнерот Вага ќе го подигне егото од сексуалноста на Близнаците. Близнаците се импресионирани од интелектот на парот, тие ја ценат желбата на Вагата да ги импресионира другите. Сексуалниот живот на овие придружници ќе зависи од љубопитноста на двајцата.

Комуникацијата меѓу двата знака може да биде многу комплицирана, бидејќи тие немаат голема толеранција да се разбираат. Близнаците се многу барани за мислењето на личноста со која се во врска и на крајот можат да бидат многу контролирани. Додека Вагите се многу загрижени за критиките и лесно се навредуваат, на крајот не го толерираат напредокот на Близнаците многу добро во овој поглед.

Ако и двајцата се заинтересирани, тие можат да го решат проблемот со комуникацијата и да најдат начин да комуницираат. комуницираат поинаку, што ги зема предвид нивните потреби и што им овозможува да се разберат на поинаков начин.

Близнаци со Водолија

Близнаците и Водолиите можат да имаат секс преку разговор, интелектот на едниот ќе му биде неодолив на другиот. Тоа се луѓе кои не можат да бидат заинтересирани за некој што не им сметапаметни, па кога ќе се сретнат, резултатот е врска која започнува жешко.

Тоа е пар кој зборува за сè и рационализира сè, тие сакаат да зборуваат за сексот, за сексуалните вкусови, за телото и сè тој разговор може да биде премногу. Интелектот може да заврши не оставајќи простор за емоциите да излезат на површина.

На овој начин, секој ќе има свои цели во врската и нема да биде премногу загрижен за потребите на другиот. Привлечноста што ја има токму на почетокот се намалува, најчесто тоа е последица на немањето емоционална поврзаност. Пријателството меѓу двајца луѓе од овој знак е неверојатно, бидејќи ги делат идеалите на основните вредности во животот, но за љубовна врска тоа не е доволно.

За да можат да одржат трајна врска, тие треба да работат на емоционалната стабилност на партнерот.пар и да создадат начин на комуникација кој го надминува вербалното разбирање. Во спротивно, може да завршат во врска без оган и без внимание еден на друг.

Близнаци со Стрелец

Стрелците имаат интелектуална различност која го привлекува знакот Близнаци, имаат визија за многу поинаков свет кој го привлекува вниманието на Близнаците. Двајцата го третираат сексот површно, како да не им е баш грижа за тоа.

Кога се заедно доживуваат работи што ги оставаат збунети, нивниот сексуален животДвојката Близнаци-Стрелец обично е опуштена и опуштена. Секогаш ќе бидат задоволни во таа смисла и во четири ѕида ќе имаат многу слобода да истражуваат и да се забавуваат.

Тоа е пар кој ќе ја разбере потребата да не биде моногамна, но тоа е вообичаено за паралелните врски да ги доведат до верност . Топлината и страста на оваа врска може да отворат простор за поголема интимност, а потоа постои можност еден од вас да се налути и да исчезне.

Ако и двајцата го надминете стравот од долготрајна врска, постои шанса многу убава љубовна приказна, само стравот ќе спречи консолидација на врската меѓу староседелците од овој знак.

Како да дознаете дали девојката Близнаци е заинтересирана?

Жените Близнаци не ги изразуваат лесно своите емоции, тие се многу интелектуални и чувствата на крајот ги штити разумот. Но, некои знаци се одлични показатели дека таа е заинтересирана.

Ако жената Близнаци сака да помине време со вас или ве вклучува во нејзините програми, ако ви испрати порака во која ви кажува работи или споделува некои вести, тоа се големи манифестации на наклонетост од неа.

Со Близнаците владее планетата Меркур, која е планета на комуникацијата. Така, природната способност на Близнаците се зајакнува и домородците можат многу добро да се изразат, без разлика дали преку писмена или усна комуникација. Со знакот се поврзани и други карактеристики на планетата, како што се љубопитноста и способноста за импровизација.

Камен

Каменот за знакот Близнаци е окото на тигарот. Таа има потенцијал да ги балансира комуникациските особини на Близнаците. Често кога се нестабилни, Близнаците можат да стекнат озборувачки карактер.

Во овој контекст, каменот „Окото на тигарот“ им помага на домородците да ја насочат оваа комуникациска вештина кон проектите на кои работат.

Бои

Сјајната личност на Близнаците ја носи жолтата боја како претставник на знакот. Оваа боја, освен што носи значење на среќа и оптимизам, им помага на домородците во нивната концентрација. Нема потреба сè да биде жолто, но некои предмети можат да направат Близнаците да се чувствуваат многу добро.

Животни

Постои одредена двојност во претставувањето на знакот Близнаци преку животните, а особина дури и карактеристична за самиот знак. Додека некои луѓе ги поврзуваат делфините како паметни и разиграни животни. Други ги поврзуваат пантерите или волците, бидејќи тие се помистериозни и енигматични животни.

Личност

Трпението емногу важна особина за да функционира врската со Близнаците. Бидејќи имаат два аспекта на личноста, карактеристични за знакот Близнаци, оваа жена може да се однесува на начин кој не е многу очекуван, па дури и конвенционален.

За да се справите со овој темперамент, потребен ви е маж кој навистина разбира неа и бидете трпеливи со овие осцилации, кои често се надвор од нејзината контрола.

Квалитети

Жените Близнаци се многу комуникативни и разноврсни луѓе. Секогаш се подготвени и расположени да се прилагодат, веднаш да ги решат работите и да импровизираат. Тие се многу дружељубиви суштества, сакаат добар разговор и круг на масата на кафеана.

Покрај тоа, тие се одлични во создавање линии на расудување за да можат да разберат различни теми или луѓе. Енигма е гаранција за забава за староседелците од овој знак. Секогаш се возбудени за секојдневните откритија и се многу заинтересирани за нови работи.

Дефекти

Жените Близнаци се сопственици на интензивни чувства и овие емоции можат да транзитираат помеѓу приврзаноста и љубомората. Тие исто така можат да создадат многу очекувања во однос на нивниот романтичен партнер.

Љубомората не е нужно во однос на жените и пријателите, таа е повеќе поврзана со работи кои го привлекуваат нивното внимание, па тие можат да бидат љубоморни на нивните работа, на некој ваш проект или активност, дури и на вашето семејство акотаа е многу присутна во вашиот живот.

Кога нејзините барања не се исполнети, таа може да влезе во низа негативни мисли, кои имаат тенденција да се акумулираат и да се зголемуваат, како снежна топка. Нивната реакција во емотивните конфликти е често одвојување.

Како да освоите жена Близнаци

Кога би постоела волшебна формула со инструкции како да ја освоите жената Близнаци, сигурно меѓу состојките би била: да се биде забавен, сигурен, авантуристичка личност, без осудувања и некој кој е секогаш интересен за неа. Сакате да дознаете повеќе? Повеќе детали погледнете во продолжение на овој текст.

Бакнежот на жената Близнаци

Мажите Близнаци се многу комуникативни, за нив се е околу устата и јазикот. Девојките Близнаци сакаат француски бакнежи и не би било чудно да сакаат да го поминат цел ден во бакнување.

Им се допаѓа и кога бакнежот се протега надвор од устата, па не плашете се да го искористите. Новоста е секогаш добра идеја, бидејќи на жените Близнаци им е лесно да се досадуваат, различен бакнеж е секогаш добар начин да ги придобиете овие жени.

Секс со жена Близнаци

Секс на жени Близнаци тоа е забавно и креативно. Често има емотивен недостаток од нивна страна, повеќе се заинтересирани за забава отколку за поврзување. Така, тие ќе сакаат да пробуваат различни сексуални пози, сакаат да пробаат нешто ново секогаш кога е можно.и тие претпочитаат да го прават тоа со луѓето во кои се заљубени.

Ако сакате да знаете како да ја освоите Близнакот во кревет, ризикувајте да создадете сексуална напнатост за време на средбата, таа ќе биде исклучително возбудена. Кога се чувствуваат така, температурата брзо се зголемува и ноќта е исполнета со ветувања.

Што да направите за да освоите жена Близнаци

Жените Близнаци сакаат изненадувања, од неочекуван подарок , излет надвор од работното време или целосно планирано патување за кое таа немала поим. Близнаците ги привлекува новото, непознатото. . Тие се многу љубители на интелектуални закачки, паметни игра на зборови. На Близнаците интелигенцијата е секси, затоа што тие самите се толку проникливи. Така, испраќањето пораки со паметни тиради може да биде добро барање за да започнете онлајн контакт.

Сето ова е за никогаш да не заборавиме дека жените Близнаци имаат одреден страв од посветеност. Таа ќе се чувствува безбедно ако покажете дека ја разбирате, ако сте трпеливи со нејзините начини. Секогаш сеќавајќи се дека знакот Близнаци секогаш значи двојност, што често бара повеќе енергија за одржување на мирот. Поддржете ги желбите наОткријте го светот на Близнаците и ќе имате партнер покрај себе.

Како да ги вратите Близнаците

Кога зборуваме за Близнаци, зборуваме за комуникација, така што разговорот може да биде одличен започнете да освојувате Близнаци. Друг совет кој исто така работи за сите кои се обидуваат да дознаат како да ја освојат жената Близнаци е: фокусирајте се на нејзините интереси.

Привлекувањето на вниманието на родените Близнаци секогаш ќе биде одличен начин за зближување. Трпението е исто така клучно на ова патување, бидете толерантни кон промените на расположението што може да се појават додека тие се обидуваат да разберат дали се подготвени или не да бидат во добри односи со вас.

Што не треба да направите за да ја освоите жената Близнаци

Жените Близнаци го сакаат воздухот на промени и секогаш бараат нова авантура, која може да се случи од еден час во друг. Секој што сака да освои Близнаци треба да ја прифати оваа нејзина страна, нема смисла да биде нетрпелив или фрустриран со тоа, бидејќи тоа е дел од нејзината природа.

Многу е тешко со денови да се повторуваат со жени со близнаци , идеалот овде е да научиме да го цениме ова нејзино многу природно движење. Исто така не веруваат лесно во претерани комплименти, особено ако не се вистински, жените Близнаци имаат одличен нос за празни зборови.

Во подолга врска внимавајте да не западнете во истоветност, тааќе се досадува и ќе бара други места за да ги открие своите откритија. Не се обидувајте да наметнете ниту построг начин на живот, ова само ќе ги направи Близнаците немирни и вознемирени.

Како да знаете дали Близнакот е заљубен?

Жените Близнаци не дозволуваат лесно да се покажат нивните емоции. Близнаците се знак на интелектот, на умот, кој често остава чувства на места до кои е потешко. Сепак, постојат одредени знаци дека имате успех во додворувањето на жената Близнаци.

Ако таа одвои време да биде со вас, тоа секако е показател дека се движите во вистинската насока. Таа ќе најде причини, многу убедливи, да остане блиску до вас. Исто како да ве вклучува во нејзините програми и авантури, за неа да се биде заедно и да споделувате откритија е начин на покажување наклонетост.

Понатаму, жените Близнаци сакаат да флертуваат, тие го сфаќаат многу сериозно. спорт, реално забава за нив. Флертувањето, заведувањето е дел од освојувањето на нив, затоа бидете приемчиви за играта и ќе бидете поблиску до освојување на овој Близнак.

Подарок за Близнаците

Близнаците се друштвени, љубопитни и страсни жени. поддржувачи на забавен начин на живеење. Модерните подароци, кои работат на интелектот или дури предлагаат некое откритие се сигурни подароци.

Игрите се одличнибарање, табла за играње со пријателите дома. Забавата за изненадување е исто така уште еден успешен облог, колку што тоа би било алишта за фотографии за да може да ги обеси сите записи од нејзините авантури. Книгите се исто така одлични премини за патување во нов свет, а вистинските патувања исто така ќе бидат незаборавни подароци.

Најдобрите љубовни натпревари со Близнаците

Дванаесетте хороскопски знаци имаат различни карактеристики, некои од овие карактеристики подобро се совпаѓаат кога ќе влеземе во сферата на односите. Веројатно е дека комбинацијата на два знака кои се надополнуваат еден со друг делува подобро отколку два кои не делат заеднички интереси. Во продолжение погледнете кои знаци најдобро се однесуваат на жените Близнаци!

Елементи кои се комбинираат со воздухот

Најкомпатибилни знаци со Близнаците се: Овен (оган), Вага (воздух), Лав (оган) и Водолија (воздух). Вагата и Близнаците се идеално партнерство, успеваат да се здружат на уметничко и интелектуално ниво. Близнаците и Овенот совршено одговараат на жената Близнаци. Близнаците и Водолијата, од друга страна, обично резултираат со врска со многу љубов, полна со разбирање.

Генерално, Огнот и Воздухот имаат тенденција да бидат многу стимулативна комбинација, со две лица кои не не знаете кога да застанете, често достигнувајќи исцрпеност. Треба да внимаваат да не се задушат. Земјата и воздухот можат да бидатмногу хармоничен ако двајцата се заинтересирани да се променат за да изградат врска, инаку ќе бидат заробени во критики кои само ќе пропаднат.

Водата и воздухот има тенденција да бидат добра краткорочна врска, кога разликите почнуваат да се манифестираат и стануваат поголеми отколку што навистина се. Воздухот со воздух може да биде врска без многу цврстина, тие чувствуваат дека нема ништо цврсто за да се држат.

Близнаци со Близнаци

Близнаците се воздушен знак, што сугерира дека домородците ќе бидат талентирани во практични задачи. Тие се луѓе кои имаат способност да учат побрзо и поефикасно од другите луѓе.

Така, тие го апсорбираат знаењето со истиот интензитет како што сакаат да го научат партнерот. Во врската помеѓу двајца домородци на Близнаци, размената на информации и откритија може да биде повозбудлива од сексуалната врска и тоа може да заврши до површен сексуален живот.

Многу е веројатно дека тие не веруваат еден во друг , но тоа не се грижи доволно за тоа да има емоционална последица. Двојката Близнаци-Близнаци дели голем дел од интелектуалните определби и истражување на светот, и иако тоа е доволно за некое време, тоа не е исто што и емоционална или сексуална компатибилност.

Затоа тие не се подготвени да застанат еден за друг досадата и компликациите на врската, претпочитајќи да го избегнуваат сето тоа абење и кинење.

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.